07.02.2019

Ola i Maciej w finałowej ósemce, drużyna chłopców na podium Mistrzostw Polski juniorów!!!

W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły indywidualnie i drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W turnieju indywidualnym we florecie kobiet bardzo ładnie spisała się Aleksandra Wieczorek, która zajęła 6 miejsce. Ola w walce o wejście do szerokiego finału, po bardzo dobrej walce, wygrała z Magdaleną Ławską Wrocławianie. W walce o podium podopieczna Tomasza Ciepłego nie poradziła sobie z podopieczną Przemysława Fogta Kingą Pijaczyńską (Polonia Leszno) - srebrny medal. 6 miejsce we florecie męskim zajął Maciej Bem. W walce o podium zawodnik Tomasza Ciepłego nie zdołał pokonać Piotra Borowca z Klubu AZS-AWFiS GDAŃSK. Turniej drużynowy był dla Nas nie lada zaskoczeniem. Nasze drużyny składające się z młodych zawodników pokazały wielką odwagę i chęć wygranej. Drużyna kobiet w składzie: Aleksandra Wieczorek, Antonina Lachman, Aleksandra Liszka oraz Zuzanna Suchomska w ćwierćfinale spotkały się z zawodniczki z klubu UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA. Po bardzo dramatycznym meczu NASZE zawodniczki wygrały 42:41. W meczu półfinałowym na drodze stanęły nam zawodniczkami z klubu FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. Wynik walki po ostatnie rundzie 45:41 dla zawodniczek z Gdańska. W walce o medal brązowy spotkaliśmy się z doświadczonymi zawodniczkami z klubu AZS-AWFiS GDAŃSK, które mecz rozstrzygnęły na swoją korzyć kończąc 45-36. Medali tym razem we florecie kobiet nie udało nam się zdobyć, ale ten skład jest bardzo młody i perspektywiczny, dziewczyny przez ostatni rok zrobiły bardzo duży podstęp. Ostatecznie drużyna dziewcząt uplasowała się na czwartej pozycji. Turniej wygrały zawodniczki z KS WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. We florecie mężczyzn wystartowały dwie drużyny naszego klubu. W pierwszym składzie walczyli: Maciej Bem, Igor Woźniak, Szymon Pichłacz i Michał Fredrych. Drugą drużynę tworzyli: Aleks Pera, Kamil Matusewicz, Antoni Bem i Marcin Napieralski. Pierwsza drużyna po bardzo zaciętym meczu z zawodnikami z UKS ATENĄ GDAŃSK wywalczyła brązowy medal. Druga drużyna zajęła bardzo dobre 10 miejsce.