20.05.2019

Eryk Woźniak na podium w Gdańsku!!!

W niedzielę 19 maja w Gdańskiej Szkole Szermierki odbył się turniej szermierczy „Gdańska Kuźnia” we florecie chłopców.

Najlepszy z naszej siedmioosobowej reprezentacji okazał się Eryk Woźniak, który w kategorii dzieci zajął 3 miejsce. Eryk w drodze do podium pokonał kolegę klubowego Felka Wiśnika 8:5. W Półfinale Eryk przegrał jednym trafieniem 6:5 z zawodnikiem z Bydgoszczy Kordyś Alex.  Felek zajął miejsce 10. Juliusz Kujawa zajął 59 miejsce.  Turniej wygrał Alex, który pokonał w finale Jana Sowę Kolejarz Wrocław.

W kategorii junior młodszy wystartowało czterech naszych zawodników. Najlepsze miejsce zajął  Antoni Bem który zakończył turniej na miejscu 15. Trzech zawodników z naszego klubu przegrało walki o wejście do najlepszej 16. Kamil Matusewicz zajął miejsce 17, Marcin Napieralski 19 oraz Jakub Gonda miejsce 22. Turniej wygrał Wiktor Downar Warta Muszkieterowie Poznań.