29.05.2019

Złota Martyna Synoradzka, brąz dla Katarzyny Lachman!!!

W sobotę w hali sportowej UAM przy ulicy Zagajnikowej w Poznaniu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Fantastycznie spisała się Martyna Synoradzka, która w finale pokonała Martyna Jelińską 15:10 i zdobyła złoty medal. Podopieczna trenera Włodzimierza Węcławka czwarty raz w swojej karierze wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorów!. Bardzo dobrze spisała się także podopieczna trenera Krzysztofa Szymkowiaka - Katarzyna Lachman, która zdobyła brązowy medal. Turniej do udanych może zaliczyć siedemnastoletnia Aleksandra Wieczorek, która przegrała walkę o wejście do szerokiego finału 15:08 z Julią Walczyk zajmując ostatecznie 13 miejsce. W turnieju wystartowały jeszcze dwie zawodniczki: KS AZS AWF Poznań Antonina Lachman, która jednym punktem przegrała awans do najlepszej 16 turnieju i zajęła miejsce 19 oraz Konstancja Cichocka, która ukończyła turniej na miejscu 39.

We florecie mężczyzn Mistrzem Polski został Leszek Rajski z klubu Wrocławianie, który pokonał w finale Michała Siessa – Fundacja Gdańska Szkoła Floretu. Dla Leszka, podobnie jak dla Martyny, to czwarty zloty medal w Mistrzostwach Polski, Michał Siess trzy razy zakończył mistrzostwa ze srebrnym medalem. Brązowe medale zdobyli Andrzej Rządkowski Wrocławianie oraz Michał Majewski AZS-AWF WARSZAWA. Bardzo dobrze spisało się dwoje naszych zawodników plasując się w finałowej ósemce mistrzostw. Maciej Bem po przegranej w ćwierćfinale 15:13 z Leszkiem Rajski zajął miejsce 5, a Bartosz Cegielski po przegranej w ćwierćfinale z Andrzejem Rządkowskim zakończył turniej na miejscu 6.