29.05.2019

SREBRO I BRĄZ dla zawodników AZS-AWF POZNAŃ!!!

W niedzielę w Poznaniu odbył się drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Fantastycznie zaprezentowały się zawodniczki naszego klub. Drużyna w składzie Martyna Synoradzka, Katarzyna Lachman, Aleksandra Wieczorek oraz Antonina Lachman zdobyła srebrny medal. Dziewczyny od początku turnieju walczyły bardzo dobrze, dopiero w finale przegrały z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z KU AZS UAM POZNAŃ 45:38. We florecie mężczyzn drużyna w składzie: Maciej Bem, Bartosz Cegielski, Adrian Wojtkowiak oraz Bartosz Żurawski zdobyła brązowy medal. W półfinale nasi floreciści przegrali jednym trafieniem 45:44 zawodnikami z klubu AZS-AWF WARSZAWA. Pozostała walka o medal brązowy z AZS-AWFiS GDAŃSK. Po bardzo zaciętym meczu nasi floreciści pokonali zawodników z Gdańska 45:43 i tym samym po 10 latach wrócili na podium drużynowych Mistrzostw Polski seniorów! Mistrzami Polski kolejny raz zostali zawodnicy z klubu WROCŁAWIANIE.