09.06.2019

Aleksandra Nowakowska Mistrzynią Polski Młodzików!!!

Fantastyczny występ odnotowała Aleksandra Nowakowska podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Gdańsku. Podopieczna Tomasza Ciepłego przeszła ciężkę drogę aby zdobyć upragniony złoty medal Mistrzostw Polski. Bardzo wyrównaną walkę Ola stoczyła z Aleksandrą Binko z klubu Kolejarz Wrocław. Walka zakończyła się wynikiem 12:10. Kolejna walka ćwierćfinałowa z Graczyk Julią Fundacja GSF zakończyła się wynikiem 12:4. Półfinał z Wojtas Hanną Fundacja GSF był bardzo wyrównany lecz decydujące trafienie zadał zawodniczka z Poznania. Finał z kolejna zawodniczką Fundacji GSF Szczechowską Laurą zakończył się wynikiem 12:8 dla Aleksandry Nowakowskiej.  Bardzo dobry występ odnotowała Zuzanna Wojewódzka, która przegrała tylko jednym trafienie w walce o wejście do szerokiego finału. Zuzia zajęła 15 miejsce. Zuzanna Góralczyk zakończyła turniej na miejscu 50. Roksana Gałęska zakończyła turniej na miejscu 58.

We florecie chłopców najdalej dotarł Jakub Gonda, który przegrał pojedynek o wejście do najlepszej 16. Jakub zajął 20 miejsce. Dwóch zawodników przegrał swoje walki o wejście do najlepszej 32 Adrian Kapała miejsce 45 i Feliks Wiśnik miejsce 57. Eryk Woźniak zakończył turniej na miejscu 91. Mistrzem Polski Młodzików został Tomasz Gorczyca UKS ATENA GDAŃSK, który pokonał w finale 7:4 Patryka Gawende Fundacja GSF.