15.10.2019

Lachman, Kołodziejczyk, Oklińska i Żurawska wygrywają Puchar Europy!!!

W sobotę 13 października w Samorinie  odbył się drużynowy Puchar Europy kadetek.

Podopieczna Tomasza Ciepłego Antonina Lachman oraz koleżanki z kadry narodowej: Malwina Kołodziejczyk, Marta Oklińska (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) oraz Karolina Żurawska (Budowlani Toruń) wygrały Puchar Europy Kadetek w Samorinie. W finale Polski pokonały zawodniczki z Ukrainy 37:31.

W drugiej drużynie reprezentacji Polski wystąpiła Aleksandra Liszka (tr. Tomasz Ciepły) oraz koleżanki z kadry narodowej Amelia Olszewska, Alicja Kisielewska i Michalina Daniewska. Dziewczyny po przegranej w ćwierćfinale z Polską1 do końca turnieju nie przegrały meczu i ostatecznie zajęły bardzo dobre piąte miejsce 5 miejsce.

Gratulacje dla zawodniczek,  trenera kadry Sławomira Mocka oraz trenerów klubowych