30.10.2019

Aleksandra Wieczorek i Kacper Szczypiński kolejny raz na podium Pucharu Polski juniorów!!!

26 października w Poznaniu odbył się II Puchar Polski juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Były to kolejne bardzo udane zawody w wykonaniu podopiecznych tr Tomasza CiepłegoAleksandry Wieczorek i Kacpra Szczypińskiego. Ola stanęła na II stopniu podium ulegając w finale 15:12 Wenezuelce reprezentującej klub Wrocławianie - Hillary Avelleira, Kacper po przegranej w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Janem Jurkiewiczem (Budowlani Toruń) zajął III miejsce. Tuż za finałową ósemką na miejscu 9 uplasowała się Antonina Lachman przegrywając nieznacznie z Weroniką Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań). W najlepszej 16., na dobrym 12. miejscu turniej zakończyła Aleksandra Nowakowska. Trochę słabiej wypadły tym razem Konstancja Cichocka i Aleksandra Liszka, które zajęły miejsca odpowiednio 43. i 48. W turnieju męskim, w najlepszej 16. uplasował się Szymon Pichłacz (tr Włodzimierz Węcławek), który nieznacznie przegrywając z rozstawionym z nr 2 po eliminacji grupowej Janem Zakrzewskim (AZS AWF Warszawa) zajął 13. miejsce. Igor Woźniak, po porażce z klubowym kolegą Szymonem był 23. Kolejni nasi zawodnicy zajmowali dalsze miejsca.