11.11.2019

Polskie Kadetki na II miejscu Pucharu Europy w Budapeszcie!!!

W dniu 9 listopada 2019 r w Budapeszcie odbył się drużynowy Puchar Europy Kadetek. W gronie dwudziestoosobowej reprezentacji Polski były trzy zawodniczki klubu AZS AWF Poznań, podopieczne trenera Tomasza Ciepłego – Antonina Lachman, Aleksandra Liszka oraz Aleksandra Nowakowska. Spośród 38 drużyn biorących udział w turnieju pierwsza Reprezentacja Polski, którą tworzyły Antonina Lachman, Marta Oklińska, Malwina Kołodziejczyk oraz Karolina Żurawska stanęła na II stopniu podium!!! Dziewczyny, pod wodzą trenera kadry Sławomira Mocka w drodze do finału gładko pokonywały kolejne drużyny. Pierwszy mecz z Wielką Brytanią wygrały 45:17, kolejny z reprezentacją Turcji 45:34, następny, z drugą reprezentacją Włoch 45:29. Niestety w finałowym starciu z pierwszym składem Włoszek nasza reprezentacja uległa 45:36. Aleksandra Liszka wraz z drużyną Polska 2 zajęła miejsce 6, a Aleksandra Nowakowska będąc w drużynie Polska 5 uplasowała się na 30 pozycji.