06.12.2019

Aleksandra Wieczorek wygrywa, Antonina Lachman druga w III Pucharze Polski juniorów!!!

Fantastycznie zakończyły się zawody ostatniej edycji Pucharu Polski juniorów KGM TOUR. Na planszach gdańskiej szkoły szermierki w finale spotkały się podopieczne tr Tomasza CiepłegoAleksandra Wieczorek i Antonina Lachman. Droga dziewczyn na szczyt była niełatwa i niezwykle emocjonująca, bowiem niektóre swoje walki wygrywały one zalewie jednym trafieniem. Ola w starciu z Magdaleną Ławską z Klubu Wrocławianie zdobyła awans do półfinału wygrywając 15:14, a Tosia takim samym stosunkiem punktów weszła do finału pokonując Angie Castro również z klubu Wrocławianie. W finale lepsza okazała się Ola wygrywając 15:8. W tabeli z 32. po bardzo wyrównanych walkach odpadły Aleksandra Nowakowska i Aleksandra Liszka, nieznacznie przegrywając z reprezentantkami Fundacji GSF Malwiną Kołodziejczyk i Alicją Kisielewską. Dziewczyny zajęły miejsca odpowiednio 21. i 24. Puchar niżej, po jednopunktowej porażce, uplasowała się na miejscu 38 Konstancja Cichocka. Wśród chłopców najwyższe, 6. miejsce zajął Szymon Pichłacz (tr Włodzimierz Węcławek), który dotarł aż do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość Jakuba Dołżyckiego AZS AWF Gdańsk ulegając mu 15:7. Tuż za Szymonem, na miejscu 7. był Kacper Szczypińki (tr Tomasz Ciepły), któremu drogę na podium zamknął Jan Zakrzewski – AZS W-wa. W najlepszej 32. Turnieju uplasowali się Igor Woźniak i Michał Fredrych kończąc zawody na miejscach odpowiednio 17. i 29. Pozostali nasi zawodnicy zajęli dalsze lokaty: