08.12.2019

Wojewódzka, Góralczyk, Gonda i Wiśnik ze złotymi medalami Mistrzostw Szkół Wielkopolski!!!

6 grudnia w Śremie odbyły się Mistrzostwa Szkół Wielkopolski - XXVI Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego. Jak przystało na Mikołajki posypały się prezenty, które sprawili sobie i trenerom zawodnicy KS AZS AWF Poznań w postaci 9. medali w tym aż 4. złotych!!. Na najwyższym stopniu podium stawali Zuzanna Góralczyk oraz Jakub Gonda w najstarszej kategorii wiekowej, Zuzanna Wojewódzka w kategorii U12 oraz Feliks Wiśnik w kategorii U10. Wśród najstarszych dziewcząt Zuzi Góralczyk na podium towarzyszyła Roksana Gałęska –zdobywczyni srebrnego medalu. Brązowy medal w kategorii U14 zdobył Adrian Kapała, a w kategorii U12 Matylda Przybylska. W najmłodszej kategorii wiekowej na najniższym stopniu podium stanęły Mira Woźniak oraz Florentyna Wiśnik. Poza miejscami na podium spora grupa naszych zawodników uplasowała się w najlepszej ósemce turnieju. Wśród dwunastolatek tuż za podium na miejscu 5. była Yvette Zborowska, 7. miejsce zajęła Maria Domagała, a szeroki finał zamykała Weronka Wachowiak na miejscu 8. Podobnie wyglądała sytuacja w najmłodszej grupie wiekowej dziewcząt, tam również trzy lokaty szerokiego finału padły łupem naszych zawodniczek, a zdobyły je Natalia Moraczewska 5. miejsce, Małgorzata Korbas 6. miejsce oraz 8. – Kornelia Wicher. Wśród chłopców tuż za podium był Eryk Woźniak.