29.01.2020

Maciej Bem Mistrzem Polski, Drużyna chłopców v-ce Mistrzami Polski Juniorów!!!

W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawody dla męskiej części klubu AZS AWF Poznań można uznać za udane, bowiem Maciej Bem (tr Tomasz Ciepły) po rocznej przerwie ponownie sięgnął po najwyższe laury, pokonując w finale Jana Jurkiewicza z Klubu Budowlani Toruń, drugi raz w karierze został Mistrzem Polski Juniorów! Poza tym, pierwsza drużyna chłopców w składzie: Maciej Bem, Kacper Szczypiński, Szymon Pichłacz, oraz od niedawna w barwach AZS AWF Poznań, Jakub Cierluk zdobyła tytuł v-ce Mistrzów Polski, ulegając w finale reprezentacji AZS AWFIS Gdańsk. W turnieju indywidualnym tuż za podium uplasował się Kacper Szczypiński (tr Tomasz Ciepły). Niestety we florecie dziewcząt odnotowaliśmy słabszy występ. Jak wszyscy wiedzą Mistrzostwa Polski żądzą się swoimi prawami. Aleksandra Wieczorek, która w tym sezonie przez trzy turniej Pucharu Polski nie schodziła z podium (dwa razy pierwsze miejsce, raz drugie miejsce) uległa w walce o awans do szerokiego finału jednym trafieniem Michalinie Daniewskiej - AZS AWF Warszawa i zajęła 10. miejsce, na tym samym etapie odpadła zmagająca się z kontuzją Antonina Lachman zajmując miejsce 13 oraz Aleksandra Liszka kończąc zawody na miejscu 16. Przez kontuzję Antoniny Lachman nie mogliśmy liczyć na medal w turnieju drużynowym dziewcząt. Aleksandra Wieczorek, Konstancja Cichocka, Aleksandra Liszka oraz Antonina Lachman nie awansowały do finałowej czwórki i musiały toczyć boje w tabeli 5-8. Dziewczyny po ciężkich walkach zajęły dobre 5 miejsce. Druga drużyna chłopców w składzie: Michał Fredrych, Igor Woźniak, Kamil Matusewicz oraz Olaf Wiśnik po nieznacznej porażce (45:43) w meczu z zawodnikami IKS Leszno nie awansowała do finałowej ósemki i przyszło jej walczyć w tabeli 9-16. Zwycięstwo z klubem Wrocławianie, porażka ze Szczecinem oraz zwycięstwo z zawodnikami UKS Pałac Młodzieżowy Syrena dały chłopakom miejsce 11. w końcowej klasyfikacji mistrzostw.