16.11.2020

Martyna Jelińska na drugim miejscu w I Pucharze Polski Seniorów w Gdańsku!!!

W minioną sobotę na planszach Gdańskiej Szkoły Szermierki nowy sezon zainaugurowali seniorzy. Klub AZS AWF Poznań reprezentowało na tych zawodach pięć zawodniczek i dziesięciu zawodników. Bardzo dobrze rywalizację rozpoczęła podopieczna tr Włodzimierza Węcławka – Martyna Jelińska, która dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z AZS-UAM Poznań – Mariki Chrzanowskiej. Również bardzo dobrze wypadła Aleksandra Wieczorek (tr Tomasz Ciepły), która ukończyła turniej w finałowej ósemce, pokonując min. nr 1 Polskiej  Listy Klasyfikacyjnej seniorek – Julię Walczyk z AZS-UAM Poznań, niestety w walce ćwierćfinałowej Ola jednym punktem przegrała z Martą Mech AZS AWF Gdańsk. Również jeden punkt zadecydował, że Martyna Synoradzka (tr Włodzimierz Węcławek) zakończyła turniej poza najlepszą ósemką, po porażce 13:14 z Hanną Łyczbińską AZS-UAM Poznań. Antonina Lachman po dwupunktowej przegranej z Martą Mech zajęła 11. miejsce, Aleksandra Liszka zakończyła turniej na miejscu 32. Wśród chłopaków najwyżej, na miejscu szóstym, został sklasyfikowany Jakub Dołżycki, który zaledwie dwoma punktami uległ w ćwierćfinale późniejszemu zwycięscy turnieju – Leszkowi Rajskiemu z klubu Wrocławianie. Na etapie ćwierćfinału turniej także zakończył Maciej Bem, po porażce z Janem Jurkiewiczem z Torunia. W najlepszej 16. turnieju uplasował się Adrian Wojtkowiak zajmując miejsce 13. Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach – 20. Kacper Szczypiński, 21. Bartosz Żurawski, 26. Igor Woźniak, 39. Szymon Pichłacz, 40. Kamil Matusewicz, 41 Olaf Wiśnik, 45. Aleksander Pera.