30.11.2020

Fantastyczny start Aleksandry Wieczorek w Pucharze Polski juniorów w Gdańsku!!!

W niedzielę 29 listopada w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się II Puchar Polski juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. We florecie kobiet bezkonkurencyjna okazała się (podopieczna Tomasza Ciepłego Aleksandra Wieczorek, która w finale pokonała Malwinę Kołodziejczyk Fundacja Gdańska Szkla Szermierki 15:08. Trzecie miejsca zajęły: Żurawska Karolina Toruńska Akademia Floretu oraz Daniewska Michalina AZS-AWF Warszawa.  W 16 mieliśmy jeszcze dwie zawodniczki Antonię Lachman oraz Aleksandrę Liszkę. Aleksandra Nowakowska zajęła miejsce 20, natomiast Konstancja Cichocka zakończyła turniej na miejscu 26.

We florecie mężczyzn zwyciężył Adam Podralski AZS-AWFiS Gdańsk, który pokonał w finale 15:13 Kubę Dołżyckiego (podopiecznego Tomasz Ciepłego).  Na najniższym stopniu podium zostali sklasyfikowani: Piotr Ginda Warta Muszkieterowie Poznań oraz Mateusz Kwiatkowski UKS ATENA GDAŃSK.  Po bardzo ciężkich walkach pucharowych do szerokiego finalu dotarli jeszcze, na 7 miejscu Igor Woźniak ( tr. Tomasz Ciepły) oraz na 8 miejscu Olaf Wiśnik podopieczny Krzysztofa Szymkowiaka.