31.01.2021

M. Synoradzka, A. Wojtkowiak, M. Bem na podium w III Pucharze Polski seniorów w Poznaniu!!!

W niedzielę 24 stycznia w Poznaniu odbył się III Puchar Polski seniorów. To był kolejny bardzo dobry start zawodników sekcji szermierczej KS AZS AWF Poznań, zarówno we florecie kobiet jak i mężczyzn. Wśród Pań Martyna Synoradzka - podopieczna tr Włodzimierza Węcławka stanęła na III stopniu podium!!! Niestety rozstawienie po eliminacji grupowej sprawiło, że druga nasza pretendentka do podium - Martyna Jelińska spotkała się w walce ćwierćfinałowej właśnie z Martyną S. i po przegranej walce zajęła 6. miejsce. Antonina Lachman i Aleksandra Wieczorek z kompletem zwycięstw po eliminacjach grupowych, w walkach o najlepszą ósemkę turnieju uległy niestety starszym i bardziej doświadczonym zawodniczkom i zajęły miejsca odpowiednio 9. i 11. Pozostałe Zawodniczki zostały sklasyfikowane na miejscach: 24. - Aleksandra Liszka, 32. - Aleksandra Nowakowska oraz 45. Konstancja Cichocka. Wśród chłopaków dwa miejsca na podium!!! na III miejscu stanęli Adrian Wojtkowiak (tr Włodzimierz Węcławek) oraz Maciej Bem (tr Tomasz Ciepły). Bardzo blisko awansu do finału był Adrian, który zaledwie jednym trafieniem uległ późniejszemu zwycięscy turnieju - Leszkowi Rajskiemu z klubu Wrocławianie. Pozostali chłopacy zajęli dalsze miejsca, chociaż najbliżej awansu to kolejnej rundy był Igor Woźniak, który  walkę o 16 przegrał również jednym punktem.