07.03.2021

Martyna Synoradzka na trzecim miejscu w Pucharze Polski seniorów!!!

W sobotę 27.02.2021 roku odbył Puchar Polski seniorów w szermierce. Współorganizatorami turnieju byli: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski, Polski Związek Szermierczy. We florecie dziewcząt najlepszą zawodniczką z naszego klubu okazała się Martyna Synoradzka. Podopieczna Włodzimierza Węcłąwka po przegranej w półfinale z Hanną Łyczbińską zajęła trzecie miejsce. Turniej wygrała Julia Walczyk z klubu KU AZS UAM POZNAŃ, która pokonała w finale koleżankę klubowa Hannę Łyczbińską. Obok Martyny Synoradzkiej na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Długosz KU AZS UAM POZNAŃ.

5 miejsce Martyna Jelińska AZS AWF POZNAŃ
6 miejsce Renata Tomczak IKS LESZNO
7 miejsce Kaja Jabłonowska MKS KUSY SZCZECIN
8 miejsce Aleksandra Jeglińska AZS AWF WARSZAWA

We florecie mężczyzn kolejny raz zwyciężył Michał Siess AZS- AWFiS Gdańsk pokonując w finale z Andrzejem Rządkowskim Wrocławianie. Trzecie miejsca zajęli Szymon Czartoryjski AZS AWF WARSZAWA oraz Leszek Rajski Wrocławianie.