15.05.2023

ZŁOTA MŁODZIEŻ!!!

W dniu 13-05-23 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. W imprezie wystartowało 12 zawodników z naszej sekcji. W rywalizacji we florecie kobiet najlepszą naszą zawodniczką okazała się Aleksandra Wieczorek tr Tomasz Ciepły, która zdobyła srebrny medal. W walce finałowej Ola uległa Dominice Wasilczuk z AZS AWF Warszawa. Bardzo dobrze zaprezentowały się w turnieju  Andżelika Figler i Konstancja Cichocka zajmując miejsca w najlepszej 16. W turnieju drużynowym nasze Panie okazały się zdecydowanie najlepszą drużyną pokonując w finale drużynę AZS AWF Warszawa w stosunku 45-36. Drużyna wystąpiła w składzie A.Wieczorek, A.Lachman, K. Cichocka, A.figler - tr. T.Ciepły.
W turniej mężczyzn także dwa medale na koncie naszej sekcji. Brązowy medal dla Macieja Bema tr. Włodzimierz Węcławek, Maciej w walce o ścisły finał uległ Janowi Jurkiewiczowi z Budowlanych Toruń  15-09. Bardzo dobre 7 miejsce wywalczył Jakub Dołżycki tr Tomasz Ciepły. W top 16 turniej ukoćzyli Kacper Szczypiński i Alan Pawski.
W turnieju drużynowym floreciści stoczyli emocjonujący mecz o pierwsze miejsce z zespołem AZS AWFiS Gdańsk minimalnie przegrywając złoty medal w stosunku 45-43. Drużyna wystąpiła w składzie M.Bem, J.Dołżycki, J.Nowak, K.Szczypiński - tr Wł.Węcławek
Druga drużyna zajęła znakomite 6 miejsce walcząc w składzie I.Woźniak, A.Pawski, O.Wiśnik, S.Pichłacz
WIELKIE PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERÓW!