30.05.2024

MŁODZIEŻOWCY NA PIĄTKĘ!!!

W dniu 26-05 zostały rozegrane w Śremie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23. Naszą sekcję reprezentowało 12 zawodników. W mistrzostwach zdobyliśmy łącznie pięć medali, dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Najlepszym florecistą został Maciej Bem tr W. Węcławek, który w walce finałowej pokonał Adama Jakubowskiego w stosunku 15-4. W szerokim finale zameldowali się także: Jakub Dołżycki, Kacper Szczypiński, Kamil Matusewicz cała trójka to zawodnicy tr T. Ciepłego.
Turniej florecistek zakończył się sukcesem zawodniczki z Gdańska Malwiny Kołodziejczyk, która w finale pokonała naszą zawodniczkę Antoninę Lachman tr T. Ciepły na najniższym stopniu podium wskoczyła Aleksandra Wieczorek tr T. Ciepły.
Po turniejach indywidualnych rozegrany został turniej drużynowy, i tu także znakomite wyniki naszych drużyn. Mistrzyniami Polski zostały nasze florecistki walczące w składzie: A. Lachman, A. Wieczorek, A. Liszka, K. Cichocka.
Panowie zakończyli turniej na wywalczeniu srebra, drużyna w składzie: M. Bem, J. Dołżycki, J. Nowak, K. Szczypiński, natomiast drugi zespół zakończył zmagania na znakomitym czwartym miejscu. Drużyna walczyła w składzie: S. Pacholczyk, J. Smuda, K. Matusewicz, O .Wiśnik.
Wielkie gratulacje dla zawodników i ich trenerów!!!